EGXF350ELL122MJ30S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1200uF 35V 20% (10 X 30mm) Radial 5mm 0.033 Ohm 2150mA 3000h 125A°C Automotive Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EGXF350ELL122MJ30S
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    EGXF350ELL122MJ30S
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    12002179uF
  • Tolerance:
    202203%
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C
  • Mounting:
    Through Hole2190
  • Size:
    10 x 30 mm
  • Termination Style:
    Radial2202
  • Voltage:
    352205VDC