EGPD630ELL242MM40H
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 2400uF 63V 20% (18 X 40mm) Radial 7.5mm 0.021 Ohm 5660mA 2000h 135A°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EGPD630ELL242MM40H
  • Part No:
    EGPD630ELL242MM40H
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Capacitance Value:
    2400 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 135 °C
  • Size:
    18 x 40 mm
  • Voltage:
    63 VDC