EGPD630ELL122ML30H
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1200uF 63V 20% (16 X 30mm) Radial 7.5mm 0.034 Ohm 3860mA 2000h 135A°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EGPD630ELL122ML30H
  • Part No:
    EGPD630ELL122ML30H
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    250
  • Capacitance Value:
    1200 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 135 °C
  • Size:
    16 x 30 mm
  • Voltage:
    63 VDC
Tools/3D Models +
Product Guides +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 8
Can Ship immediately Buy all 8 in-stock or the regular minimum order quantity of 25