EGPD250ELL562ML30H
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 5600uF 25V 20% (16 X 30mm) Radial 7.5mm 0.023 Ohm 5480mA 3000h 135A°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EGPD250ELL562ML30H
  • Part No:
    EGPD250ELL562ML30H
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    250
  • Capacitance Value:
    5600 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 135 °C
  • Size:
    16 x 30 mm
  • Voltage:
    25 VDC