EGPD101ELL511MM25H
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 510uF 100V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 0.045 Ohm 2920mA 2000h 135A°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EGPD101ELL511MM25H
  • Part No:
    EGPD101ELL511MM25H
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Capacitance Value:
    510 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 135 °C
  • Size:
    18 x 25 mm
  • Voltage:
    100 VDC