EGPA500ELL102ML25S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1000uF 50V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 0.031 Ohm 2620mA 3000h 125A°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EGPA500ELL102ML25S
  • Part No:
    EGPA500ELL102ML25S
  • HTS:
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    1000 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C
  • Size:
    16 x 25 mm
  • Voltage:
    50 VDC