E37F451CPN153MFK0M
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 15000uF 450V 20% (89 X 190mm) Screw Terminal 0.006 Ohm 36500mA 5000h 85°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
Description +
Search Keywords: E37F451CPN153MFK0M
  • Part No:
    E37F451CPN153MFK0M
    US
    5
  • Capacitance Value:
    15000 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Mounting:
    N/A
  • Size:
    89 x 190 mm
  • Termination Style:
    Screw Terminal
  • Voltage:
    450 VDC