E37F351CPN223MFM9M
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 22000uF 350V 20% (89 X 219mm) Screw Terminal 0.004 Ohm 46700mA 5000h 85°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: E37F351CPN223MFM9M
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    E37F351CPN223MFM9M
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • COO:
    US
  • ECCN:
    EAR99
    5
  • Capacitance Value:
    22000 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Mounting:
    N/A
  • Size:
    89 x 219 mm
  • Termination Style:
    Screw Terminal
  • Voltage:
    350 VDC