E36D630HPN823MDA5M
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 82000uF 63V 20% (63.5 X 105mm) Screw Terminal 0.0068 Ohm 15600mA 2000h 85ƒA€A°C
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Description +
Search Keywords: E36D630HPN823MDA5M
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    E36D630HPN823MDA5M
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • COO:
    US
    20
  • Capacitance Value:
    820002179uF
  • Tolerance:
    202203%
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Mounting:
    N/A
  • Size:
    63.5 x 105 mm
  • Termination Style:
    Screw Terminal2202
  • Voltage:
    632205VDC