E36D351HPN682MED0U
Chemi-Con
Aluminum Electrolytic Capacitor - 6800µF - ±20% - 350V - 29.6mOhm @ 120Hz - 2000 Hrs @ 85°C - Polar - Radial, Can - Screw Term ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Aluminum Electrolytic Capacitor - 6800µF - ±20% - 350V - 29.6mOhm @ 120Hz - 2000 Hrs @ 85°C - Polar - Radial, Can - Screw Terminals - Chassis Mount.