APXG160ARA221MF80G
Chemi-Con
Cap Aluminum Polymer 220uF 16VDC 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 0.022 Ohm 3300mA 15000h 105ƒA€A°C T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: APXG160ARA221MF80G
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    APXG160ARA221MF80G
  • Unit of Measure:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    900
  • Lead Diameter:
    N/R
  • Family:
    PXG
  • Leakage Current:
    704@2Min uA
  • Equivalent Series Resistance:
    0.022 Ohm
  • Lead Pitch For Radial:
    N/R
  • Dimension:
    7.7 x 6.3mm mm