APXE4R0ARA391MF80G
Chemi-Con
Cap Aluminum Polymer 390uF 4VDC 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 0.014 Ohm 3470mA 15000h 105A°C T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: APXE4R0ARA391MF80G
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    APXE4R0ARA391MF80G
  • Unit of Measure:
    Yes
  • ECCN:
    EAR99
    900
  • Construction:
    Cylindrical
  • Lifetime:
    2000 h
  • Leakage Current:
    312@2Min uA
  • Lead Pitch For Radial:
    N/R
  • Lead Diameter:
    N/R
  • Dimension:
    N/A
  • Family:
    PXE
  • Maximum Operating Temperature:
    105 °C
  • Equivalent Series Resistance:
    0.014 Ohm
  • Capacitance Value:
    390 uF