APXA2R5ARA561MH70G
Chemi-Con
Cap Aluminum Polymer 560uF 2.5VDC 20% (8 X 6.7mm) SMD 0.023 Ohm 3100mA 15000h 105A°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: APXA2R5ARA561MH70G
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    APXA2R5ARA561MH70G
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
    1000
  • Family:
    PXA
  • Lifetime:
    15000 h
  • Dimension:
    6.7 x 8mm mm
  • Construction:
    Cylindrical
  • Lead Pitch For Radial:
    N/R
  • Lead Diameter:
    N/R
  • Capacitance Value:
    560 uF
  • Leakage Current:
    280@2Min uA
  • Equivalent Series Resistance:
    0.023 Ohm