APXA200ARA820MJ80G
Chemi-Con
Cap Aluminum Polymer 82uF 20VDC 20% (10 X 7.7mm) SMD 0.04 Ohm 2500mA 15000h 105A°C T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: APXA200ARA820MJ80G
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    APXA200ARA820MJ80G
  • Unit of Measure:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Equivalent Series Resistance:
    0.04 Ohm
  • Capacitance Value:
    82 uF
  • Lead Pitch For Radial:
    N/R
  • Construction:
    Cylindrical
  • Family:
    PXA
  • Lifetime:
    15000 h
  • Leakage Current:
    328@2Min uA
  • Dimension:
    7.7 x 10mm mm