APXA100ARA271MJ80G
Chemi-Con
Cap Aluminum Polymer 270uF 10VDC 20% (10 X 7.7mm) SMD 0.024 Ohm 3770mA 15000h 105A°C T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: APXA100ARA271MJ80G
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    APXA100ARA271MJ80G
  • Unit of Measure:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Equivalent Series Resistance:
    0.024 Ohm
  • Lead Pitch For Radial:
    N/R
  • Family:
    PXA
  • Dimension:
    7.7 x 10mm mm
  • Lifetime:
    15000 h
  • Capacitance Value:
    270 uF