APS-6R3ELL391MHB5S
Chemi-Con
Cap Aluminum Polymer 390uF 6.3VDC 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 0.012 Ohm 4770mA 15000h 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: APS6R3ELL391MHB5S
  • Part No:
    APS-6R3ELL391MHB5S
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Family:
    PS
  • Maximum Operating Temperature:
    105 °C
  • Dimension:
    N/A
  • Lifetime:
    15000 h
  • Capacitance Value:
    390 uF
  • Leakage Current:
    491.4@2Min uA
  • Lead Pitch For Radial:
    3.5 mm
  • Lead Diameter:
    0.6 mm
  • Equivalent Series Resistance:
    0.012 Ohm