APS-2R5ELL681MHB5S
Chemi-Con
Cap Aluminum Polymer 680uF 2.5VDC 20%( 8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 0.01 Ohm 5230mA 15000h 105°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: APS2R5ELL681MHB5S
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    APS-2R5ELL681MHB5S
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
    1000
  • Capacitance Value:
    680 uF
  • Construction:
    Aluminum Cylindrical Can
  • Equivalent Series Resistance:
    0.01 Ohm
  • Lead Diameter:
    0.6 mm
  • Family:
    PS
  • Leakage Current:
    340@2Min uA
  • Lead Pitch For Radial:
    3.5 mm
  • Maximum Operating Temperature:
    105 °C