RM1E23AA25
Carlo Gavazzi
Solid State Relay - SPST - 25 A - 280 VAC - Panel - Screw - Zero Crossing
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
EACH Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RM1E23AA25
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Carlo Gavazzi
  • Part No:
    RM1E23AA25
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    5
  • Output Type:
    AC
  • Maximum Output Voltage:
    280 V
  • Maximum Output Current:
    25(RMS) A
  • Output Device:
    N/A
  • Input Type:
    DC
  • Input Voltage:
    0 - 10 V
  • Mounting:
    Screw
  • Circuit Arrangement:
    N/A
  • Dimension:
    44.8 x 58.2 x 28.8 mm