RGC1P23V30ED
Carlo Gavazzi
1P-SSC V IN - PS 230V 30A 800V
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
EACH Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
1P-SSC V IN - PS 230V 30A 800V
Search Keywords: RGC1P23V30ED
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Carlo Gavazzi
  • Part No:
    RGC1P23V30ED
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MT
  • ECCN:
    EAR99
    2
  • Output Type:
    AC
  • Maximum Output Voltage:
    265 V
  • Maximum Output Current:
    30 A
  • Output Device:
    N/A
  • Input Type:
    DC
  • Input Voltage:
    10 V
  • Mounting:
    DIN Rail,Panel
  • Circuit Arrangement:
    N/A
  • Dimension:
    103.5 x 35.8 x 110 mm