ICB18S30F08POM1
Carlo Gavazzi
PROX SENSOR IND. M18 PLUG 30MM
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
EACH Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
PROX SENSOR IND. M18 PLUG 30MM
Search Keywords: ICB18S30F08POM1
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Carlo Gavazzi
  • Part No:
    ICB18S30F08POM1
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    LT
  • ECCN:
    EAR99
    10
  • Type:
    Inductive
  • Sensing Distance:
    8 mm
  • Mounting:
    Panel
  • Output Type:
    PNP
  • Dimension:
    54 mm
  • Operating Temperature:
    -25 to 70 °C