ICB12S30F02NOM1
Carlo Gavazzi
PROX SENSOR IND M12 PLUG 30MM
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
PROX SENSOR IND M12 PLUG 30MM
Search Keywords: ICB12S30F02NOM1
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Carlo Gavazzi
  • Part No:
    ICB12S30F02NOM1
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • ECCN:
    EAR99
    10
  • Type:
    Inductive
  • Sensing Distance:
    2 mm
  • Mounting:
    Flush
  • Output Type:
    NPN
  • Dimension:
    50.2 mm
  • Response Frequency:
    2000 Hz
  • Operating Temperature:
    -25 to 70 °C