IA08BSF15P0
Carlo Gavazzi
Proximity Sensor Inductive PNP 1.5mm 10V to 30V
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: IA08BSF15P0
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Carlo Gavazzi
  • Part No:
    IA08BSF15P0
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Type:
    Inductive
  • Sensing Distance:
    1.5 mm
  • Mounting:
    Panel
  • Output Type:
    PNP
  • Dimension:
    30 mm
  • Operating Temperature:
    -25 to 70 °C