DWB01CM4810A
Carlo Gavazzi
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
EACH Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
3-Phase Delta True RMS Load Guard Monitoring Relay, Cos Phy, 1 SPDT Relay Output, IP20, DIN-rail mounting, Measuring Range 0.1 to 0.99, Power Supply 380 to 480Vac, 45x83.5x99.5mm housing
Search Keywords: DWB01CM4810A
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Carlo Gavazzi
  • Part No:
    DWB01CM4810A
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    IT
  • ECCN:
    EAR99
    5
  • Type:
    Monitoring Relay
  • AC Coil Voltage:
    380 to 480 V
  • DC Coil Voltage:
    N/A
  • Coil Current:
    N/A
  • Coil Resistance:
  • Dimension:
    45 x 99.5 x 83.5 mm
  • Operating Temperature:
    -20 to 50 °C
  • Termination Style:
    Screw Terminal
  • Contact Arrangement:
    SPDT
  • Contact Form:
    1 Form C
  • Maximum Current Rating:
    8 A