CA30CAN25NAM1
Carlo Gavazzi
CAP PROX PL M30 NPN NO+NC PLUG
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
EACH Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
CAP PROX PL M30 NPN NO+NC PLUG
Search Keywords: CA30CAN25NAM1
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Carlo Gavazzi
  • Part No:
    CA30CAN25NAM1
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    LT
  • ECCN:
    EAR99
    5
  • Type:
    Capacitive
  • Sensing Distance:
    25 mm
  • Mounting:
    Panel
  • Output Type:
    NPN
  • Dimension:
    74 mm
  • Response Frequency:
    50 Hz
  • Operating Temperature:
    -30 to 85 °C