BZH11/Z0000/10
Bulgin Limited
Power Entry Module Unfiltered M/F 6 POS 250VAC 10A Switch/Fuse ST 2 Port
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: BZH11Z000010
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bulgin Limited
  • Part No:
    BZH11/Z0000/10
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TN
  • ECCN:
    EAR99
    60
  • Type:
    Unfiltered10582
  • Body Orientation:
    Straight10562
  • Gender:
    M/F10566
  • Mounting:
    Panel Mount10572
  • Termination Method:
    Solder Lug10581
  • Maximum Voltage Rating:
    250 VAC
  • Maximum Current Rating:
    10 A
  • Operating Frequency:
    N/A
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C