TBU-CA065-050-WH
Bourns
Transient Blocking Unit (TBU) - Bidirectional - 6.5 x 4 x 0.85 mm - Maximum impulse voltage 650V - Maximum RMS voltage 300V - ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Transient Blocking Unit (TBU) - Bidirectional - 6.5 x 4 x 0.85 mm - Maximum impulse voltage 650V - Maximum RMS voltage 300V - 20.3 Ohm - Surface Mount.
Search Keywords: TBUCA065050WH
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    TBU-CA065-050-WH
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Maximum Operating Current:
    N/A
  • Configuration:
    Bi-Directional
  • Family:
    TBU-CA
  • Dimension:
    6.5mm x 4mm x 0.85 mm
  • Maximum Blocking Time:
    1 us
  • Maximum Impulse Voltage:
    650 V