SRU8045A-4R7Y
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 4.6A 27.5mOhm DCR 3131 Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SRU8045A4R7Y
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    SRU8045A-4R7Y
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Inductance:
    4.7 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    30 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    4.6 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.0275 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C