SRU3028A-330Y
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 470mA 560mOhm DCR Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SRU3028A330Y
  • Part No:
    SRU3028A-330Y
    EAR99
    600
  • Inductance:
    33 uH
  • Tolerance:
    30 %
  • Maximum DC Current:
    0.47(Typ) A
  • Maximum DC Resistance:
    0.56 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C