SRU3017-3R3Y
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 30% 100KHz 8Q-Factor Ferrite 1.45A 55mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRU30173R3Y
  • Part No:
    SRU3017-3R3Y
    EAR99
    800
  • Inductance:
    3.3 uH
  • Tolerance:
    30 %
  • Maximum DC Current:
    1.45 A
  • Maximum DC Resistance:
    55 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C