SRU2013-3R3Y
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 30% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 1A 135mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRU20133R3Y
  • Part No:
    SRU2013-3R3Y
    EAR99
    1200
  • Inductance:
    3.3 uH
  • Tolerance:
    30 %
  • Maximum DC Current:
    1 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.135 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C