SRU1038-331Y
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 330uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 550mA 773mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRU1038331Y
  • Part No:
    SRU1038-331Y
    EAR99
    800
  • Inductance:
    330 uH
  • Tolerance:
    30 %
  • Maximum DC Current:
    0.55 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.773 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C