SRU1038-221Y
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 220uH 30% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 650mA 565mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRU1038221Y
  • Part No:
    SRU1038-221Y
    EAR99
    800
  • Inductance:
    220 uH
  • Tolerance:
    30 %
  • Maximum DC Current:
    650 mA
  • Maximum DC Resistance:
    565 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C