SRU1028A-101Y
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 0.85A 0.47Ohm DCR Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SRU1028A101Y
  • Part No:
    SRU1028A-101Y
    EAR99
    1000
  • Inductance:
    100 uH
  • Tolerance:
    30 %
  • Maximum DC Current:
    0.85(Typ) A
  • Maximum DC Resistance:
    0.47 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C