SRR6028-3R9Y
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 3.9uH 30% 100KHz 9Q-Factor Ferrite 2.45A 32mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR60283R9Y
  • Part No:
    SRR6028-3R9Y
    EAR99
    500
  • Inductance:
    3.9 uH
  • Tolerance:
    30 %
  • Maximum DC Current:
    2.45 A
  • Maximum DC Resistance:
    32 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C