SRR6028-3R3Y
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 30% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 2.5A 28mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR60283R3Y
  • Part No:
    SRR6028-3R3Y
    EAR99
    500
  • Inductance:
    3.3 uH
  • Tolerance:
    30 %
  • Maximum DC Current:
    2.5 A
  • Maximum DC Resistance:
    28 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C