SRR5028-100Y
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 30% 100KHz 9Q-Factor Ferrite 1.5A 70mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR5028100Y
  • Part No:
    SRR5028-100Y
    EAR99
    400
  • Inductance:
    10 uH
  • Tolerance:
    30 %
  • Maximum DC Current:
    1.5 A
  • Maximum DC Resistance:
    70 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C