SRR4028-100Y
Bourns
Inductor Power - Shielded - Wirewound - 4.8 x 4.8 x 2.8mm - 10 µH - 100KHz - 1.19A - 110m Ohm.
Description +
Search Keywords: SRR4028100Y
  • Part No:
    SRR4028-100Y
    EAR99
    500
  • Inductance:
    10 uH
  • Tolerance:
    30 %
  • Maximum DC Current:
    1.19 A
  • Maximum DC Resistance:
    110 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C