SRR4018-330Y
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 7Q-Factor Ferrite 730mA 420mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR4018330Y
  • Part No:
    SRR4018-330Y
    EAR99
    800
  • Inductance:
    33 uH
  • Tolerance:
    30 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    730 mA
  • Maximum DC Resistance:
    420 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C