SRR4018-151Y
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 150uH 30% 100KHz 14Q-Factor Ferrite 280mA 2.6Ohm DCR T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: SRR4018151Y
  • Part No:
    SRR4018-151Y
  • RoHS:
    Yes
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    800
  • Inductance:
    150 uH
  • Tolerance:
    30 %
  • Maximum DC Current:
    0.28 A
  • Maximum DC Resistance:
    2.6 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C