SRR4011-3R3YL
SRR4011-3R3YL
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 1,200
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
SRR4011-3R3Y
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 30% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 1.6A 110mOhm DCR T/R
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Description +
Search Keywords: SRR40113R3Y
  • Part No:
    SRR4011-3R3Y
  • RoHS:
    No
    CN
    1
  • Inductance:
    3.3 uH
  • Tolerance:
    30 %
  • Maximum DC Current:
    1.6 A
  • Maximum DC Resistance:
    110 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C