SRR3011-470YL
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 30% 100KHz 16Q-Factor Ferrite 270mA 1.8Ohm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR3011470YL
  • Part No:
    SRR3011-470YL
  • Inductance:
    47 uH
  • Tolerance:
    30 %
  • Maximum DC Current:
    270 mA
  • Maximum DC Resistance:
    1.8 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C