SRR3011-220YL
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 11Q-Factor Ferrite 380mA 680mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR3011220YL
  • Part No:
    SRR3011-220YL
  • Inductance:
    22 uH
  • Tolerance:
    30 %
  • Maximum DC Current:
    380 mA
  • Maximum DC Resistance:
    680 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C