SRR3011-1R5YL
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 11Q-Factor Ferrite 1.6A 55mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR30111R5YL
  • Part No:
    SRR3011-1R5YL
  • Inductance:
    1.5 uH
  • Tolerance:
    30 %
  • Maximum DC Current:
    1.6 A
  • Maximum DC Resistance:
    55 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C