SRR1806-470M
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz 40Q-Factor Ferrite 2A 110mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR1806470M
  • Part No:
    SRR1806-470M
    EAR99
    250
  • Inductance:
    47 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    2 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.11(Typ) Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C