SRR1280-4R7Y
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 8.2A 15.5mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR12804R7Y
  • Part No:
    SRR1280-4R7Y
    EAR99
    400
  • Inductance:
    4.7 uH
  • Tolerance:
    30 %
  • Maximum DC Current:
    8.2 A
  • Maximum DC Resistance:
    15.5 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C