SRR1280-471K
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 470uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 900mA 880mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR1280471K
  • Part No:
    SRR1280-471K
    EAR99
    400
  • Inductance:
    470 uH
  • Type:
    Power
  • Tolerance:
    10 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    900 mA
  • Maximum DC Resistance:
    880 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C