SRR1280-330M
Bourns
Inductor Power - Shielded - Wirewound - 12.5 x 12.5 x 7.5mm - 33 µH - 1KHz - 3.5A - 57m Ohm.
Description +
Search Keywords: SRR1280330M
  • Part No:
    SRR1280-330M
    EAR99
    400
  • Inductance:
    33 uH
  • Type:
    Power
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    3.5 A
  • Maximum DC Resistance:
    57 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C