SRR1260A-331K
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 330uH 10% 1KHz 22Q-Factor Ferrite 1.15A 0.58Ohm DCR Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SRR1260A331K
  • Part No:
    SRR1260A-331K
    EAR99
    600
  • Inductance:
    330 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    1.15(Typ) A
  • Maximum DC Resistance:
    0.58 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C