SRR1260A-220M
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 20% 1KHz 29Q-Factor Ferrite 4A 43mOhm DCR Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SRR1260A220M
  • Part No:
    SRR1260A-220M
    EAR99
    600
  • Inductance:
    22 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    4(Typ) A
  • Maximum DC Resistance:
    0.043 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C