SRR1260-470M
Bourns
Inductor Power - Shielded - Wirewound - 12.5 x 12.5 x 6mm - 47 µH - 1KHz - 2.6A - 86m Ohm.
Description +
Search Keywords: SRR1260470M
  • Part No:
    SRR1260-470M
    EAR99
    600
  • Inductance:
    47 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    2.6 A
  • Maximum DC Resistance:
    86 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C